Rendszerüzemeltetői álláslehetőség

Rólad

Üzemeltető csapatunkba keressük legújabb kollégánkat, aki megbízhatóan fogja működtetni ügyfeleink rendszereit. Folyamatosan ellenőrzi a szerverek és hálózati eszközök működését, a monitoring rendszer riasztásait, ha probléma merül fel azonnal intézkedik, és természetesen munkáját és a rendszereket dokumentálja is. Ezen felül pedig esetenként részt vesz a különböző infrastruktúra fejlesztési projektekben is.

Rólunk

Kis és közepes méretű cégeknek segítünk, hogy normális, megbízható IT környezetben dolgozhassanak és a felmerülő problémáikra mielőbb megoldást kapjanak. Cégünk dinamikusan növekszik, a töretlen fejlődéshez pedig további kiváló szakemberekre van szükségünk.

Feladatok

  • Szerver OS-ek frisssítése
  • Hálózati eszközökön és szerver hardvereken szoftver/firmware frissítése
  • Kliens telepítő imagek készítése és frissítése WDS-hez, vagy egyéb telepítési módhoz
  • Mentések beállítása és ellenőrzése/tesztelése különböző környezetekben
  • Tanúsítványok igénylése, megújítása
  • Monitoring (Nagios) beállítása mindenféle eszközökre
  • DNS rekordok kezelése, DHCP szerverek szokásos konfigurálása
  • UPS-ek telepítése, szoftveres beállítása
  • A beérkezett riasztások (monitoring rendszertől) ellenőrzése és szükség esetén azok (és a megtett intézkedések) rögzítése a belső rendszerben (JIRA)
  • A Help Desk csapat által eszkalált (incidensen túlmutató, komplexebb) problémák megoldása vagy további eszkalációja, és a megoldási folyamat végig követése
  • Alapvető switch/router és tűzfal műveletek (portok, VLAN-ok stb.)
  • Egyszerűbb szkriptelési feladatok
  • Dokumentációk készítése a Help Desk számára
  • Betanulás után éjszakai és hétvégi készenlét (OnCall) vállalása (kb. minden 4. héten, megegyezés szerint)

Elvárások

  • Microsoft alapú infrastruktúra gyakorlati ismerete (AD, DNS, DHCP, Printserver, RDS, Exchange, Hyper-V replika és cluster, WSUS, MS-SQL, IIS, NPS, ADCS, ADRMS), nyilván nem várjuk el, hogy az összeset ismerd 😊
  • IP hálózatok átfogó ismerete (Wifi, VLAN, site-to-site VPN, road warrior VPN, routing, tűzfal)
  • Tudod, hogy egy normál hálózatban a csomagok milyen irányba mennek és ez miért úgy történik
  • Munkád során az üzembiztonság és az adatbiztonság (security) fontos szerepet tölt be
  • Precízen végzed a munkád, a feladataidat megfelelően dokumentálva fejezed be
  • Tanulás iránti vágy – nem gond, ha nincs sok-sok éves gyakorlatod (vagy akár pályakezdő), többre értékeljük a tanulni akarást és a lelkesedést, magyarul ne kétségbe ess, ha valami újjal találkozol, hanem örülj a kihívásnak 😊
  • Önállóság – eleinte sokat fogunk segíteni, de aztán neked kell majd tolni a biciklit, csapatban fogsz dolgozni, de a cél az, hogy feladatokat átvegyél a kollégáktól, nem az, hogy újabbakat generálj nekik 😊
  • Kitartás – az jó, ha nem ismered a lehetetlent, nálunk ugyanis ez a fogalom nem létezik, minden problémát meg lehet oldani
  • Nagyobb adag információ önálló feldolgozása, megértése, és az új ismeretek alkalmazása nem okoz gondot
  • Angol nyelvtudás (legalább írásban)
  • B kategóriás jogsi

Előnyök

  • Tapasztalat konfiguráció management rendszerekkel (pl. SCCM, Puppet, stb.)
  • Tapasztalat monitoring rendszerekkel (pl. SCOM, Nagios, stb.)
  • Tapasztalat mentőszoftverekkel, vagy komplex adatvédő megoldásokkal (pl: WBAdmin, DPM, stb.)
  • Mikrotik, UniFi, D-Link, Cisco hálózati eszközök haladó ismerete
  • Nem riadsz meg, ha egyszerűbb szkripteket kell írni vagy futtatni (Powershell, Bash vagy Perl)
  • Azure illetve Office 365 technológiák ismerete
  • Fizikai szerverek (többnyire Dell) ismerete. Tudod, mit kezdj vele miután kivetted a dobozból.
  • Linux operációs rendszer alapos felhasználói, vagy rendszergazdai szintű ismerete, gördülékeny használata grafikus felület nélkül

Amit kínálunk

  • Kihívásokat és sok-sok tanulási lehetőséget
  • Megbecsülést (anyagilag és emberileg egyaránt) és felelősségteljes munkakört
  • Rengeteg tapasztalatot, specializálódási lehetőséget a fenti technológiák között
  • Előrelépési lehetőséget, akár projekt vezetői irányba (ha érdekel a terület)
  • Egy jó hangulatú csapatot, aminek része lehetsz
  • Minden egyébről szóban egyeztetünk

Munkakörülmények

Irodánk a 11. kerületben, csendes, zöld környezetben, a Nádorliget 7. szám alatt található, és mindenféle közlekedési eszközzel szuperül megközelíthető. Van az irodában víz, tea és kávé, a konyhában hűtő és mikró. A napi munkaidőd eléggé kötött lesz (hiszen vállalásaink vannak az ügyfelek felé), de abszolút rugalmasok vagyunk, ha alkalmanként el kell menned ügyeket intézni, vagy bármilyen egyéb okból. A munkaeszközöket (notebook, telefon, monitorok) a választásodnak megfelelően biztosítjuk. Szoktunk játszani, spontán sörözni, csapatépülni, szakmai előadásokra járni, egymást oktatni, stb.

A jelentkezés módja

Küldj egy önéletrajzot a job@coresystems.hu címre! A kísérőleveledben írd meg azt is, miért döntöttél a jelentkezés mellett! A megpályázott pozíciót mindenképp tüntesd fel a levél tárgyában!

Fontos adatvédelmi információ

Ha a fentiek alapján úgy érzed, lehet közös nevezőnk, várjuk pályázatodat! Kérjük, hogy jelentkezésedet abban az esetben küldd el hozzánk, ha elfogadod az alábbiakat.

Cégünk  a 2016/679 európai parlamenti és tanácsi rendelet (Általános Adatvédelmi Rendelet, GDPR) és a kapcsolódó magyarországi jogszabályok, így például az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény érvényes rendelkezéseit alkalmazza az adatkezelés vonatkozásában.

A jelentkezés beküldésével önkéntes hozzájárulásodat adod ahhoz, hogy a Core Systems Informatikai Kft. képviselője személyes adataidat toborzási-kiválasztási célból kezelje, önéletrajzodat és pályázati anyagodat a pályázat beküldésétől számított 6 hónapig megőrizze. Az önkéntes hozzájárulás bármikor visszavonható írásban egy ilyen tárgyú nyilatkozattal, melyet elektronikus levélben a https://coresystems.hu/kapcsolat/ „Érdeklődőknek” blokkjában szereplő email címre vagy postai úton a 1117 Budapest, Nádorliget utca 7/A fszt. 8. címre juttathatsz el. Adatvédelemmel kapcsolatos további kérdés esetén is ezeken az elérhetőségeken kereshetsz minket.

Kövess minket itt is!

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!